Tento obchod používá soubory cookies, za účelem zlepšování služeb na našich stránkách. (více informací)

zavřít

Provzdušňovače a vertikutátory pro Váš dokonalý trávník

Když zima končí a přichází jaro, tak se příroda začíná pomalu probouzet a s ní i trávník. Mezi čerstvými výhonky trávy se může objevit plsť, odumřelé části rostlin, mechy, plevel a zbytky listí. Pokud chcete, aby Váš trávník vypadal krásně a zdravě, tak je také důležité se o něj patřičně starat. Trávník, který je zanedbaný začne časem vysychat, chřadnout a mohou se na něm objevit houby a plísně. To jistě nikdo nechce.

Co dělat, aby byl trávník dokonalý a krásný?

Nejlepším řešením je trávník pravidelně pročistit. Tím nejvhodnějším obdobím pro pročištění trávníků je jaro a podzim. Na jaře, kdy začíná vegetační období je potřeba trávník zbavit všech nečistot, co tam po zimě zůstaly a pak na podzim, kdy na trávníku je popadáno listí a může být prorostlý plevelem. Nejen na jaře a na podzim je třeba trávník pročistit, ale tuto činnost můžete opakovat i vícekrát za sezónu. Odměnou Vám pak bude dokonalý a krásný trávník, na kterého bude radost pohledět.

Co použít na pročištění trávníku?

Mezi nejznámější a nejpoužívanější stroje na pročištění trávníku patří provzdušňovače a vertikutátory. Tyto stroje jsou si na první pohled velmi podobné, ale přece jenom je mezi nimi rozdíl. Oba slouží k pročištění trávníku, ale každý trochu jinak.

Jaký je rozdíl mezi provzdušňovačem a vertikutátorem?

Provzdušňovač: pomocí hustých ocelových drápků, které nezasahují přímo do hlíny, dokáže skvěle vyčesat a posbírat listí, mech, plsť z trávníku i odumřelé části rostlin. Pročištění trávníku pomocí provzdušňovače je oproti pročištění vertikutátorem daleko šetrnější proces.

Vertikutátor: má ostré čepele, které se při práci zařezávají do půdy cca 2 – 3 mm do hloubky. Odstraní tak travní plsť, zbaví trávník od suchých a odumřelých rostlin a zároveň půdu pěkně načechrá.

Oba tyto stroje jsou výbornými pomocníky k pročištění trávníku. Záleží jen na Vás, kterému dáte přednost, aby Váš trávník byl dokonalý a krásný.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec