Tento obchod používá soubory cookies, za účelem zlepšování služeb na našich stránkách. (více informací)

zavřít

Křovinořez nebo vyžínač? Čemu dát přednost?

Možná i Vy uvažujete o koupi křovinořezu nebo vyžínače a stále váháte a nevíte, čemu dát přednost. Oba nástroje jsou si vcelku podobné. Jaký je vlastně mezi nimi rozdíl?

Křovinořez

slouží k sekání vysoké trávy, hustých porostů, odstraňování křovin, mladých stromků nebo k odstranění neudržovaných a zarostlých ploch. Do určité míry může zastoupit rotační sekačku v případě posekání travnatých ploch. Oproti vyžínače je křovinořez výkonnější, ale na druhou stranu také těžší.

Vyžínač

slouží k sekání trávy a to zejména v místech, kde se zahradní sekačka nedostane. Používá se k sekání okolo plotů, kolem záhonů, stromů, staveb atd. Je vhodný k úpravě již posečeného trávníku. Oproti křovinořezu je vyžínač nástroj menší a také lehčí.

Existují přístroje s funkci křovinořezu a vyžínače zároveň. Podle potřeby můžete měnit násadu, kterou zrovna potřebujete využít. Ať už se jedná o křovinořez nebo vyžínač, tak byste měli před jeho koupí dopředu vědět, zda chcete benzínový, elektrický nebo napájený bateriemi. To závisí především na tom, jak velkou plochu s ním budete sekat.

Křovinořezy a vyžínače bateriérové, se hodí na méně náročný terén a pro ty, kteří mají menší pozemek nebo malou zahrádku. Jsou lehké, snadno přemístitelné a tiché.

Elektrické křovinořezy a vyžínače jsou závislé na přívodu elektrické energie, manipulace a přemístění může být pro někoho složitější kvůli kabelu. Hrozí zde možné nebezpečí přeseknutí kabelu, používají se většinou tam, kde je dostupné připojení k elektrické síti. Jsou to však přístroje lehké a tiché.

Křovinořezy a vyžínače benzínové se hodí pro práci náročnou a v náročnějším terénu. Tam, kde bývá porost velmi hustý, zanedbaný, s možností výskytu dřevin. Oproti elektrickým a těm, které se napájí bateriemi, jsou daleko výkonnější, avšak nevýhodou je jejich hlučnost a vyšší hmotnost.

Ať už dáte přednost křovinořezu nebo vyžínači, rozhodně Vám to ušetří spoustu času, práce a námahy.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec