Tento obchod používá soubory cookies, za účelem zlepšování služeb na našich stránkách. (více informací)

zavřít

Řezací plazmy

Řezání plazmou patří k moderním a velice účinným způsobům dělení kovů. Plazmové řezačky neboli plazmové řezací stroje byly vyvinuty pro řezání neželezných kovů a elektricky vodivých materiálů tenkým plazmovým paprskem. Jedná se o materiály, jako jsou např. ocel, nerezová ocel, hliník nebo měď. Vyznačují se především přesným řezáním, u kterého vzniká minimální odpad a díky řezání, které je rovnoměrné, nevznikají žádné stopy po spálení.

Jaké jsou výhody plazmových řezaček?

  • rychlost
  • přesnost
  • nízká hmotnost
  • malé rozměry
  • nízké náklady
  • vysoká kvalita řezu

Plazmové řezačky fungují na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku, který je za pomocí hnacího plynu a vysoké rychlosti tlačen do materiálu, který se taví. Metoda nevyžaduje žádné speciální plyny, ale pouze zdroj stlačeného vzduchu. Některé plazmové řezačky v sobě zahrnují také svářečku.

Plazmové řezačky můžeme rozdělit na vzduchové a plynové. U plynových se používá dusík, argon nebo vodík. Použije-li se stlačený vzduch, není potřeba použít žádný speciální plyn a náklady na práci jsou minimální. Co se týče plazmových řezaček tak jsou velmi oblíbené nejen pro svou nízkou hmotnost, ale také rozměry. Je možné je rychle a snadno kdekoliv přemístit.

Ať už si vyberete pro svou práci jakoukoliv řezací plazmu, tak Vám zajistí nejen velmi moderní řezání, ale také efektivní, rychlé a levné.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec