Tento obchod používá soubory cookies, za účelem zlepšování služeb na našich stránkách. (více informací)

zavřít

Plazmové řezání - Jak vybrat plazmovou řezačku?

Plazmové řezání se stalo a patří k nejmodernějšímu dělení materiálů. Řezat se dají jak všechny elektricky vodivé materiály jako např. hliník, nerezová ocel, měď, běžné druhy oceli a další, tak je možné také řezat materiály nevodivé. Principem tohoto druhu řezání je využití tenkého paprsku plazmy. Elektrický oblouk se dostane vysokou rychlostí ven a vznikne paprsek, materiál je vyfouknutý z řezné spáry a to díky narůstajícímu tlaku a rychlosti plazmového plynu.

Plazmové řezání má mnoho výhod. Řezání je rychlé, kvalitní, přesné a díky dobré plazmové řezačce také umožní snížit náklady. Servis nebo dílnu není potřeba vybavovat dalšími stroji, díky kterým by mohl stoupnout finanční rozpočet.

Jakou plazmovou řezačku si pořídit?

Na trhu je více druhů těchto zařízení, proto je možné si vybrat přesně takovou, kterou potřebujete. Při výběru je důležité, aby měla možnost zabudovaného kompresoru přímo v plazmě, dále je to výkon, doporučuje se také, aby byl kompresor vybavený filtrem na olej a vodu, aby se zabránilo případnému znečištění plazmové řezačky.

Svou roli při výběru hraje také kvalitní plazmový hořák, další věci a materiály, které jsou potřeba např. plazmové trysky, difuzory, elektrody, hubice a další.

Dobře zvolená a koupená plazmová řezačka Vám práci zrychlí, usnadní, je velice moderní a levnou metodou.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec