Osm tipů pro vytvoření dobrého svaru

O tom, jak je důležité znát základní zásady svařování, nemůže být žádného sporu. V tomto článku podrobněji rozebereme základní principy vytváření bezpečného, silného a čistého svaru.

 1. Bezpečnost

  jistěte se, že máte správné bezpečnostní vybavení, včetně rukavic, ohnivzdorné bundy a helmy.

 2. Vyberte proces

  MIG, Flux Cored, Stick a TIG? Nenechte se zmást všemi různými termíny.

  Svařování drátu používá cívky drátu přiváděného hořákem. Je to rychlý a ekonomický svařovací proces vhodný pro svařování tenkých plechů. Existují dva typy svařování drátem:

  1. MIG (kovový inertní plyn) : MIG svařování spoléhá na konstantní proud ochranného plynu, který chrání svar před kontaminací. Omezení svařování MIG spočívá v tom, že použití ve venkovním prostředí může být obtížné a musíte mít sebou plynovou láhev.
  2. Tavidlo: Svařování s trubičkovým svařováním používá drát, který je speciálně navržen pro použití  bez ochranného plynu. Tento typ svařování je vhodný pro venkovní práci.

  MMA (Svařování elektrodou)

  Nejlepší volba pro rychlé opravy. Jde jej snadně jej nastavit a používá ke svařování svařovací elektrodu , takže nepotřebujete ani plyn ani podavač drátu. Svařování elektrodou je pomalejší než MIG svařování. Svařování elektrodou se nedoporučuje pro svařování tenkých plechů.

  Tungstenový inertní plyn (TIG)

  TIG svařování je preferováno pro práce, kde svar musí vypadat dobře. Je to také dobrý způsob, jak svařovat tenké plechy a dosáhnout tak požadovaného vzhledu. TIG je nejtěžší se naučit, ale není to nemožné. TIG svařovací zdroje mohou svařovat různé kovy, ale pokud chcete pomocí TIG svařovat hliník, pak je vyžadován stroj s AC / DC schopnostmi.

 3. Vyberte vhodný stroj pro svar

  Neexistuje jediný svařovací proces, který by vyhovoval všem aplikacím, takže si budete muset vybrat ten, který nejlépe odpovídá vaší svařovací aplikaci. Během procesu výběru je třeba vzít v úvahu následující faktory:

  • typ svařovaného materiálu
  • tloušťka materiálu
  • svařovací pozice
  • typ zdroje svařovací energie a množství dostupného proudu
 4. Zajistěte, aby byl váš materiál čistý

  Ujistěte se, že jsou všechny materiály čisté. Jakýkoli olej, rez, barva nebo vodní kámen mohou způsobit kontaminaci a mít za následek špatný svar. Než zahájíte svařovací proces, potřete všechno své vybavení, povrchy a materiály tak, aby bylo vše čisté.

 5. Vyberte správné nastavení

  Správné nastavení vašeho svařovacího stroje bude mít obrovský dopad na kvalitu vašeho svaru. Každý produkt je dodáván s produktovým listem, který vám umožní určit optimální nastavení pro váš svar.

 6. Udržujte správnou vzdálenost

  Při svařování MIG je důležité udržovat správnou vzdálenost kontaktní špičky od svařovaného materiálu. Pokud je vaše špička příliš blízko, zjistíte nadměrné opotřebení špičky a pokud je špička příliš daleko, dojde ke snížení intenzity proudu. Obě záležitosti budou mít za následek špatný svar.

  Optimální výlev drátu pro drát 0,9 mm je 10 až 16 mm a pro drát 1,2 mm je 16 až 19 mm.

 7. Upravte svůj stroj pro každý svar

  Proveďte několik cvičných svarů na nějakém kovovém šrotu, abyste se ujistili, že jste s nastavením spokojeni .

 8. Cvičte, procvičujte, procvičujte!

  Cvičení dělá mistra. Čím více svařování provedete, tím lepším se stanete.

Osm tipů pro vytvoření dobrého svaru

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec