Kompresor pro dílnu

Kompresor pro dílnu

Jak vybrat nejúčinnější vzduchový kompresor pro dílnu

Vzduchové kompresory jsou spotřebiče, které vyrábějí energii a které lze použít prakticky kdekoli. Když máte dílnu, hodně Vám záleží na stavu všech spotřebičů v ní používaných a na jejich účinnosti, protože jsou to nástroje, které Vám pomáhají při práci. Koupě prvního vzduchového kompresoru, ať už pro jakýkoli účel, může být neuvěřitelně náročná. Konkrétní údaje, které byste měli u každého kompresoru znát, mohou být komplikované a matoucí, což Vás vyvede z míry, který z nich bude nejlépe vyhovovat konkrétním potřebám Vaší dílny. Zde je několik tipů, které Vám toto rozhodování usnadní.

Výběr mezi pístovým a přenosným vzduchovým kompresorem

Až přijde čas vybrat vzduchový kompresor pro Vaši dílnu, pravděpodobně narazíte na mnoho typů kompresorů, které Vám rozhodování ještě více ztíží. Pro dílny však existují dva oblíbené a základní typy kompresorů, mezi kterými si můžete vybrat: pístové a přenosné vzduchové kompresory. Podle některých odborníků je pístový kompresor vynikajícím zdrojem přenosného vzduchu pro farmy a dílny. Stejně jako u jiných typů vzduchových kompresorů pracuje motor pístového kompresoru na shromažďování vzduchu v nastavené nádrži a jeho stlačování potřebným stupněm tlaku. Čím více jej používáte, tím větší tlak kompresor vytváří.

Na druhou stranu přenosný vzduchový kompresor vykonává úplně stejnou práci jako pístový kompresor, pouze bez potřeby vzduchové nádrže. Hlavní výhodou přenosného vzduchového kompresoru je, že jej lze snadno přenášet, kamkoli potřebujete. Možná není tak výkonný, pokud jde o stlačování vzduchu, ale je poměrně univerzální, zejména pokud máte velkou dílnu, kde ho můžete potřebovat na různých místech v různých časech. Výborně také snižuje množství odpadu, který je škodlivý pro životní prostředí.

Zvažte velikost kompresoru

Téměř všechny dílny jsou známé tím, že mají velké stroje a zařízení. Vzduchový kompresor by byl v podstatě dalším strojem přidaným do Vašeho pracovního prostoru, takže byste měli zvážit velikost kompresoru, do kterého budete investovat, abyste zajistili nejlepší efektivitu a snadnou práci. Ať už je Vaše dílna velká nebo malá, musíte se zamyslet nad zátěží práce, kterou se vzduchovým kompresorem plánujete provádět, protože to určí velikost potřebné nádrže.

Kompresory, které potřebují vzduchovou nádrž, jsou obvykle účinnější pro náročnější dílny, jsou však poměrně velké. Naopak kompresory s malou nebo žádnou vzduchovou nádrží mohou být vhodnější pro dílny s malým pracovním zatížením a menšími pracovními prostory.

Zkontrolujte si funkce

Účinnost a životnost jsou základní vlastnosti, které majitelé nebo vedoucí dílny u svých spotřebičů hledají. Životnost vzduchového kompresoru určuje, kolik práce Vám bude schopen nabídnout a také životnost jeho produktivity.

Při výběru vzduchového kompresoru by měly být na prvním místě Vašeho seznamu vlastnosti, jako je povrchová úprava nádrže a pevnost ocelové konstrukce samotného kompresoru. Před nákupem si přečtěte recenze na dodavatele a výrobce, abyste získali lepší představu o tom, jak spolehlivý bude daný stroj pro potřeby Vaší dílny.

Jak je kompresor poháněn?

Majitelé dílen investují do vzduchových kompresorů za účelem výroby energie, která se používá při výrobě výrobků nebo pohonu některých spotřebičů. Samotné kompresory však musí být nějakým způsobem poháněny. Kompresory mohou být poháněny elektřinou, benzínem nebo naftou. Elektrické kompresory jsou nejoblíbenější, protože jsou energeticky účinné a úsporné. Nejsou však tak výkonné jako jejich benzinové protějšky, které mohou být spolehlivější, pokud jde o kompresi vzduchu.

Dieselové kompresory jsou podobné těm benzínovým, ale mohou být pro planetu o něco škodlivější, protože vypouštějí větší množství sloučenin dusíku a pevných částic, které znečišťují ovzduší a přispívají ke změně klimatu.

Investice do vzduchového kompresoru může být pro Vaši dílnu přínosná bez ohledu na to, jak je velká nebo malá. Když však dojde na rozhodování, který kompresor je pro Vaše potřeby nejvhodnější, může být výběr náročný. Nejlépe uděláte, když si předem uděláte průzkum a porovnáte různé typy, velikosti a ceny, abyste si mohli vybrat ten, který nejlépe vyhovuje Vašim potřebám a rozpočtu. Vyplatí se také přečíst si informace o různých zdrojích energie a snažit se co nejlépe zvolit jednotku, která tolik nepřispívá ke zhoršování životního prostředí.