Výběr vrtacího kladiva

Výběr vrtacího kladiva

Pokud si nemůžete vybrat správné vrtací kladivo vhodné pro Vaše úkoly, pomůžeme Vám

Příklepové vrtačky, jak si vybrat?

Příklepová vrtačka je elektrické nářadí používané především k vrtání do houževnatých materiálů. Příklepová vrtačka může mít rotaci vrtáku s příklepem, který silně poráží beton. Díky tomu můžete vrtat otvory do zdiva čtyřikrát rychleji než se standardní vrtačkou. Nástroj lze použít jako běžnou vrtačku, pokud lze příklepový mechanismus vypnout. Obecně lze pomocí příklepové vrtačky vrtat otvory do betonu, cihel, kamene a dalších zdicích materiálů s neuvěřitelnou rychlostí a komfortem.

Lze ji také použít k vrtání pilotních otvorů pro šrouby do zdiva a to by konkrétně pomohlo elektrikářům a instalatérům. Příklepová vrtačka je nejlepší a nejrychlejší způsob pro otvory, které je třeba přesně vyvrtat. Příklepová vrtačka má sílu a rychlost, s níž prochází betonem a dalšími agregáty, a proto je pro mnoho lidí příklepová vrtačka nezbytnou součástí vybavení na pracovišti a pro jejich práci. Pokud váháte, zda si ji koupit, podívejte se na funkce, které potřebujete. Pokud chcete vrtat do cihel nebo do maltových spár mezi cihlami, bude se vám hodit příklepová vrtačka. Jak si ji mám vybrat? Zde budete mít stručný návod na výběr příklepové vrtačky.

Různé části příklepové vrtačky

Příklepová vrtačka má různé části vzhledem ke svému modelu, ale hlavní části jsou:

Motor:

Motor je vlastně nejdůležitější částí elektrického nářadí, jako je příklepová vrtačka. Může způsobit, že nástroj je multifunkční a provádí všechny druhy vrtání, vrtání s příklepem, uvolňování a sekání. Výkon každé příklepové vrtačky je znázorněn číslem Wat a s vyšším číslem je příklepová vrtačka silnější. Napětí použité v motoru může být 110 V nebo 220 V a pracovat s frekvencí 50 Hz nebo 60 Hz. Max. otáčky bez zatížení příklepové vrtačky zobrazené pomocí PRM (otáčky za minutu) a max. rychlost příklepu zobrazená pomocí BPM (bity za minutu) jsou 2 další významné vlastnosti motoru elektrického nářadí pro profesionální uživatele.

Můžete také zvážit jeho energii úderu, protože ta Vám ukáže energii potřebnou k rozbití materiálu za standardních podmínek. K bezpečnosti uživatelů a armatury přispěje systém bezpečnostní spojky proti přetížení, který lze nalézt u některých příklepových vrtaček. Kladivové vrtačky jsou stále častěji poháněny akumulátorovou technologií pomocí baterií, ale ty s kabelem jsou mezi provozovateli stále oblíbené.

Tělo:

Tělo je stejně důležité jako motor. Lehkost a kryt příklepové vrtačky jsou 2 důležité vlastnosti těla. Kryt může také způsobit vynikající odvod tepla. I přes lehkost budeme určitě potřebovat silný nástroj proti vibracím. Dvojitý antivibrační systém implantovaný mezi rukojeť pistole a převodovku v příklepových vrtačkách může minimalizovat únavu obsluhy a zvýšit účinnost. Při výběru vrtacího kladiva můžete zvážit také světelnou kontrolku napájení, která Vás upozorní v případě poškození kabelu. Musíte vážně myslet na své pohodlí a bezpečnost, zvláště pokud byste mohli potřebovat pracovat s příklepovou vrtačkou dlouhé hodiny.

Držák bitů a bity:

Držák bitů na příklepové vrtačce je považován za jednu z nejdůležitějších součástí, která pevně drží silné sekáče a umožňuje lepší bourání obrobků. Nejběžnější typy jsou SDS Plus, SDS Max a Hex. Velikost držáku bitů se může lišit podle jejich různého použití. Při výběru příklepové vrtačky je třeba zvážit její maximální kapacitu vrtání do dřeva, oceli nebo betonu. Dalším působivým prvkem je unikátní systém otáčení sekáče, který umožňuje uživatelům nastavit polohu příklepu a vymýtit tak všechny pravděpodobné chyby. Funkce automatické aretace bitů v držáku bitů některých příklepových vrtaček umožňuje obsluze volně měnit bity bez nutnosti výměny nástroje. To jsou téměř nejdůležitější vlastnosti vrtacích kladiv při výběru příklepové vrtačky.

Rukojeť a spoušť:

Po zapojení příklepové vrtačky do sítě zvolte pomocí knoflíku pro výběr režimu jeden z režimů a stiskněte plnou silou spoušť zapnutí/vypnutí umístěnou na rukojeti. U některých příklepových vrtaček je stisknutí spouště pro volbu správných otáček nezbytné, avšak možnost elektronické funkce konstantních otáček velmi usnadňuje použití v různých funkcích s různými rychlostmi. Některé rukojeti jsou ve tvaru písmene D, takže s nimi pak můžete bez námahy pracovat a nemusíte čelit únavě rukou. Také 360° pomocná rukojeť s ochranou proti otřesům Vám přinese tolik pohodlí při práci s kladivovým nářadím. Zvážit můžete i rukojeti umístěné na násadách, protože sníží tlak, který se dostává do rukou.

Přepínače:

Pomocí knoflíku pro výběr režimu můžete zvolit jeden z režimů a nakonec stisknout spoušť zapnutí/vypnutí plným výkonem a začít pracovat s elektrickým nářadím. Regulátor, který je obvykle umístěn na spoušti, Vám pomůže zvýšit nebo snížit rychlost otáčení a při práci se stálou rychlostí při nepřetržitých operacích Vám tlačítko aretace může pomoci ušetřit část energie.

Příslušenství:

Abyste si mohli vybrat vhodné bity pro Vaši stavbu, je třeba získat informace o bitech dodávaných s vrtačkami. Jedním z dodávaného příslušenství v krabici může být měřítko pro přesné řezání. Krabice příklepové vrtačky může být také podpořena mazací trubicí nebo gumovým ochranným krytem, které Vám mohou velmi pomoci.
To byly jen některé z vlastností, které je třeba při nákupu příklepové vrtačky zvážit. Musíte si sestavit seznam položek, které jsou důležité a potřebné pro Vaši práci a na Vašem pracovišti. Pak se podívejte na svůj seznam a vyberte si tu nejvhodnější. Pokud nějakou funkci nepotřebujete a nikdy by se Vám nehodila, nepřiplácejte za ni, ale nikdy nezapomeňte na bezpečnost nebo životnost nářadí.

Podívejte se na naši nabídku bouracích kladiv.