Tento obchod používá soubory cookies, za účelem zlepšování služeb na našich stránkách. (více informací)

zavřít

Úhlové brusky

Úhlová bruska je další ruční nářadí, které se hodí jak do garáže tak dílny. Tohoto šikovného pomocníka využijí doma muži kutilové, tak profesionální řemeslníci při své práci. Úhlové brusce se také často říká a mnozí ji známe pod názvem flexa nebo rozbrušovačka. Při výběru úhlové brusky je důležité si správně vybrat. Na trhu se můžete setkat s různými značkami. Roli hraje nejen cena, ale také výkon, hmotnost, ochranné prvky brusky a další.

Na co všechno se dá úhlová bruska použít?

  • na řezání
  • broušení
  • čištění
  • leštění
  • kartáčování

S úhlovou bruskou můžete řezat a také brousit různé kovy, plechy, dlažby, obklady, cihly, kameny, beton, dřevo a další. Základem každé brusky je kotouč. Používají se kotouče 3 standardních velikostí o průměru 115 mm, 125 mm a 230 mm. K řezání menších obkladů, plechů, tenčích dílů Vám postačí kotouč o průměru 115 nebo 125 mm. Při řezání větších dílů a pro vytvoření hlubšího řezu je nutné použít brusku s kotoučem o velikosti 230 mm.

Důležitým faktorem při výběru úhlové brusky jsou také bezpečnostní prvky. Jedná se o prvky jako ochrana před opětovným zapnutím, odolný ochranný kryt, snížení vibrací a další. Nadstandardem u úhlových brusek je funkce tempomat a regulace otáček. Při výběru úhlové brusky je často rozhodující také její hmotnost, kvalita, cena a velmi dobře tvarovaná rukojeť.

Ať už si vyberete jakoukoliv úhlovou brusku, nejenže Vám práci usnadní a zrychlí, ale práce bude kvalitně a bezpečně udělaná.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec