Průvodce úhlovými bruskami

Průvodce úhlovými  bruskami

Úhlové brusky: Kompletní průvodce

Kompletní průvodce nákupem úhlové brusky

Zeptáte-li se jakéhokoli prodejce nářadí na úhlovou brusku, jako první Vás napadne ruční úhlová bruska. Jedná se o multifunkční nástroj, který se používá k řezání, tvarování a broušení. Pokud pracujete se dřevem nebo kamenem, úhlová bruska Vám značně usnadní práci. Je také nezbytným nástrojem pro ty, kteří pracují s kovem. Nejprve je třeba umět rozpoznat tyto tři různé nástroje: úhlové brusky, přímé brusky a zápustkové brusky.

1. Úhlová bruska

Toto šňůrové nebo elektrické nářadí, známé jako 90 stupňová úhlová bruska, má kotouč (desku) připojený k tělu pod úhlem 90 stupňů.

2. Přímá bruska

Přímá bruska má svislý kotouč a je vhodná k broušení vnějších hran a vnitřních částí. Díky přímé brusce je tento stroj vhodný pro použití v různých projektech a je velmi ideální a efektivní pro práce, kde je obtížné použít úhlovou brusku s úhlem 90 stupňů.

3. Zápustková bruska

Práce zápustkových brusek je velmi podobná práci přímých brusek s tím rozdílem, že v tomto nástroji je místo kotouče umístěna kleština se stejnou funkcí jako vrták. Kleština používaná k broušení v zápustkové brusce je velmi malá a velmi vhodná k obrušování a vyhlazování tvrdých kovových hran.

Nyní přejděme k úhlovým bruskám:

Úhlové brusky

Úhlová bruska je určena k broušení, ale je to univerzální nástroj a vzhledem k její velké oblibě se ji výrobci snažili upravit a navrhnout pro více aplikací. Broušení je hlavním důvodem pro koupi úhlové brusky. Úhel kotouče tohoto nástroje umožňuje odstranit ostré rohy, sváry na kovech a vytvořit hladký vzhled.

Jedním z běžných použití tohoto nástroje je broušení a příprava povrchu před zahájením práce s ním. Starý písek nebo hrubá místa lze snadno odstranit pomocí brusného kotouče.

Řezání je jednou z věcí, kterou lze snadno provést pomocí úhlové brusky. Instalací různého příslušenství; tyto nástroje mohou řezat kámen, dlaždice, beton, kov nebo dokonce měkčí materiály, jako je plast, dřevo a PVC. Instalací lešticího kleštinového nástavce ji můžete použít k leštění různých povrchů. Instalací drátěných čističů na úhlovou brusku můžete také vyčistit rez na kovových površích a vytvořit lesklý vzhled pro práci. K rychlému naostření různých nožů používá také ostřicí kotouče.

Různé druhy úhlových brusek:

Elektrické úhlové brusky

Elektrická úhlová bruska je elektrické nářadí, které se připojuje k elektrické zásuvce pomocí drátu. Předností tohoto nástroje je, že jej můžete používat, kolikrát chcete a nemusíte se obávat, že se Vám vybije baterie. Elektrická úhlová bruska je obvykle levnější a lehčí než akumulátorová. Důležitým bodem, který je třeba při práci s elektrickou úhlovou bruskou zvážit, je přístup k napájení. Na druhou stranu byste při práci s úhlovou bruskou měli dávat pozor na její napájecí kabel, aby se nepoškodil.

Akumulátorová úhlová bruska

Akumulátorová úhlová bruska čerpá energii z akumulátoru a je velmi užitečná, když nemáte přístup k elektřině nebo musíte stát na žebříku či lešení. Bezuhlíkové elektromotory a lithiové baterie poskytují potřebné nabití po dlouhou dobu. Stejně jako u všech ostatních akumulátorových nástrojů zkracuje technologie rychlého nabíjení dobu potřebnou k nabití akumulátoru.

Na rozdíl od většiny uživatelů rychlonabíjení nepoškozuje baterii, ale naopak prodlužuje její životnost, protože baterie zůstává nabitá kratší dobu. Při rychlém nabíjení dochází k rychlejšímu zahřívání, ale baterie se přesto zahřívá kratší dobu. V důsledku toho se prodlužuje její životnost. Minimální doba potřebná k nabití baterie s kapacitou 6 ampérhodin je půl hodiny. Bezdrátová úhlová bruska váží minimálně o 900 gramů více než bruska na kov.

Pneumatická úhlová bruska

Myšlenka pneumatické úhlové brusky je odvozena od elektrické úhlové brusky s tím rozdílem, že tento nástroj vyžaduje ke své práci vzduchový kompresor. Pneumatická úhlová bruska je jedním z nejlehčích typů úhlových brusek a ke své práci nevyžaduje baterii ani elektromotor. Jediným zdrojem energie tohoto nářadí je tlak vzduchu. Ačkoli za vzduchový kompresor tohoto nářadí musíte zaplatit, samotná větrná bruska je levná. Při porovnávání různých úhlových brusek stačí vzít v úvahu následující skutečnosti:

Velikost brusného kotouče

Toto číslo udává maximální průměr kotouče, který lze v nářadí použít, a tedy i hloubku řezu. Brusné kotouče o průměru 18 cm umožňují pracovat ve větší hloubce a prostoru. Pokud chcete používat brusný kotouč o průměru 18 cm a více, musíte si pořídit přímou brusku.

Výkon úhlových brusek

Výkon úhlové brusky se obvykle měří ve wattech (maximální výkon, se kterým může pracovat). Velikost příkonu brusky se vyjadřuje v ampérech a u akumulátorových brusek se vyjadřuje ve voltech.

Otáčky úhlové brusky

Při porovnávání brusek z hlediska otáček byste měli mít na paměti, že čím menší je kotouč, tím vyšší jsou otáčky. Otáčky zařízení se měří, když zařízení není pod tlakem a když se otáčí maximální rychlostí bez desky. Otáčky kovací úhlové brusky jsou vyšší než 8500 ot/min, ale otáčky úhlové brusky na řezání kamene jsou přibližně 6000 ot/min, ale má větší výkon.

Podívejte se na naši nabídku elektrických a akumulátorových úhlových brusek.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

Co je to přímá bruska?

Přímá bruska má svislý kotouč a je vhodná k broušení vnějších hran a vnitřních částí. Díky přímé brusce je tento stroj vhodný pro použití v různých projektech a je velmi ideální a účinný pro práce, kde je obtížné použít úhlovou brusku s úhlem 90 stupňů.

Co všechno můžeme s úhlovou bruskou dělat?

Broušení je hlavním důvodem nákupu úhlové brusky. Úhel kotouče tohoto nástroje umožňuje odstranit ostré rohy, sváry na kovech a vytvořit hladký vzhled. Jedním z běžných použití tohoto nástroje je broušení a příprava povrchu před zahájením práce s ním.

Jak získává akumulátorová úhlová bruska svůj výkon?

Akumulátorová úhlová bruska čerpá energii z akumulátoru a je velmi užitečná, když nemáte přístup k elektřině nebo musíte stát na žebříku či lešení. Bezuhlíkové elektromotory a lithiové baterie poskytují potřebné nabití po dlouhou dobu.

Co je to pneumatická úhlová bruska?

Pneumatická úhlová bruska je jedním z nejlehčích typů úhlových brusek a ke své práci nepotřebuje baterii ani elektromotor. Jediným zdrojem energie tohoto nářadí je tlak vzduchu. Ačkoli za vzduchový kompresor tohoto nástroje musíte zaplatit, samotná bruska je levná.

Jaké jsou tři nejdůležitější položky, které je třeba zohlednit při výběru úhlové brusky?

A. velikost brusného kotouče

B. výkon úhlové brusky

C. otáčky úhlové brusky

Kolik typů úhlových brusek existuje?

Existují tři typy brusek:

Úhlové brusky

Přímé brusky

Zápustkové brusky