Příklepová vrtačka

Příklepová vrtačka

K čemu se používá příklepová vrtačka

Jak funguje příklepová vrtačka?

Většina elektrického nářadí, které najdete téměř v každé garáži, jsou nástroje jako měřicí pásky, akumulátorové vrtačky atd. Co však lidé nejmenují, je příklepová vrtačka. Pokud chcete rozšířit svou sadu nářadí, může být příklepová vrtačka dobrou volbou. Bez ohledu na to, jaký je Váš projekt, toto elektrické nářadí Vám může pomoci. Příklepová vrtačka je důležitým nástrojem pro všechny Vaše kutilské činnosti.

Příklepové vrtačky jsou hlučné, ale pokud je nechcete používat delší dobu, nebudete potřebovat ochranu sluchu. Příklepové vrtačky a vrtací šroubováky mohou vypadat podobně, ale liší se také v několika aspektech; například velikostí, spojkou, výkonem, rychlostí, činností, snadností použití atd.

Podívejme se na příklepové vrtačky a vrtací šroubováky

Obě jsou ruční a dodávají se v síťových a akumulátorových modelech. Příklepové vrtačky vyvíjejí větší točivý moment než vrtací šroubováky, proto jsou vrtací šroubováky kompaktnější a lehčí než příklepové vrtačky. Příklepové vrtačky jsou obvykle větší než vrtací šroubováky.

U vrtacích šroubováků je k dispozici spojka, která umožňuje nastavit točivý moment, ale u příklepových vrtaček nic takového není. Příklepové vrtačky mohou poskytovat větší výkon. Mohou dodávat dvakrát až třikrát větší výkon. Toto nářadí je výkonné, snadno a pohodlně se používá.

Pokud si opravdu chcete koupit příklepovou vrtačku, měli byste zvážit několik bodů, jako například: pokud chcete akumulátorovou, je výdrž baterie jedním z nejdůležitějších faktorů, na které musíte myslet, velikost, hmotnost příklepové vrtačky, použití příklepové vrtačky, rukojeť, otáčky, značka, model atd.

Některé příklepové vrtačky jsou akumulátorové a jsou napájeny z akumulátoru. Jejich motory dodávají sílu v rychlých rotačních dávkách, čímž vytvářejí větší točivý moment a chrání Vaši ruku tím, že většinu tlaku vyvíjejí směrem dolů. Příklepová vrtačka není ideální pro úkoly, které vyžadují přesnost, měla by se používat pro práce, kde je zapotřebí větší točivý moment.

Příklepové vrtačky jsou velmi podobné vrtačkám, takže se možná ptáte: "Jaký má smysl kupovat příklepovou vrtačku, když už mám vrtačku?".

Je dobré zmínit, že používání příklepové vrtačky má některé výhody a nevýhody.

Jak již bylo uvedeno výše:

  1. Pokud jde o práci s tvrdými materiály, jsou příklepové vrtačky vhodným nářadím.
  2. Vrtačky jsou kompaktnější, skladnější a lépe se drží, takže fungují lépe ve stísněných prostorech než příklepové vrtačky.
  3. Příklepové vrtačky jsou těžší, a proto toto nářadí produkuje větší výkon než vrtačky.
  4. Příklepové vrtačky jsou účinnější, ale jsou drahé.
  5. Toto elektrické nářadí nemá regulaci točivého momentu.

Přestože jsou si příklepové vrtačky a vrtací šroubováky podobné, mají příklepové vrtačky různé přednosti, díky kterým jsou vhodnější pro různé práce. Pro práci s příklepovou vrtačkou platí, že když chcete vyvrtat otvor, funguje jako vrtačka. Bonusem je její vysoký točivý moment, dokáže dodat větší výkon. Navíc při použití příklepové vrtačky budete mít lepší kontrolu a vůbec se nebudete cítit unavení z jejího držení. Příklepové vrtačky nejsou dobrou volbou pro přesné činnosti, protože jsou velmi výkonné a nevíte, kdy dojde ke zpětnému rázu.

Otázka však stále zůstává: Proč bych si měl kupovat příklepovou vrtačku, když už mám vrtačku?

Pokud si můžete dovolit jen jedno nářadí, kupte si vrtačku. Mějte však na paměti, že příklepové vrtačky a vrtačky se mohou vzájemně doplňovat. Vrtačky jsou nejlepším nářadím pro vrtání a příklepové vrtačky jsou nejlepším nářadím pro vrtání. Vrtačka se tedy postará o vrtací práce lépe než příklepová vrtačka a příklepová vrtačka se postará o pohonné práce lépe než vrtačka. Je pro Vaše vlastní dobro mít ve své skříňce s nářadím obě tyto vrtačky. Stejně jako u veškerého elektrického nářadí, pokud se rozhodnete pro koupi příklepové vrtačky, mějte vždy na paměti především bezpečnost. Používejte ochranné brýle a rukavice, abyste si chránili ruce a oči.

Prohlédněte si naši nabídku elektrických vrtaček.