Péče o elektrické nářadí

Péče o elektrické nářadí

Jak pečovat o elektrické nářadí

Jak udržujete své elektrické nářadí?

Pokud jste profesionální uživatel, je elektrické nářadí základním nástrojem pro Váš každodenní život. Vaše nářadí je Vaším nejcennějším majetkem. Jsou tím, co Vám usnadňuje život. Pokud se o své elektrické nářadí nestaráte, začne po nějaké době vykazovat známky opotřebení. Elektrické nářadí bude mít dlouhou životnost, pokud budeme znát nejlepší způsob jeho údržby. Každé z nich vyžaduje speciální údržbu, aby vydrželo déle. Správné skladování, nezbytné opravy v případě potřeby a náhradní díly nářadí zajistí, že toto nářadí vydrží déle. Znalost péče o elektrické nářadí Vám pomůže zvýšit bezpečnost i životnost tohoto praktického nářadí. Zde je seznam věcí, které můžete udělat pro prodloužení životnosti svého elektrického nářadí.

Udržujte vlhkost mimo dosah

Uchovávání nářadí v klimatizovaném prostoru může zničit nebo poškodit Vaše elektrické nářadí. Jak víte, udržování nářadí mimo dosah vlhkosti jej chrání před poškozením nebo zničením. Čistý a uklizený skladovací prostor a udržování spotřebičů v dobře větraném prostředí zajišťuje jejich bezpečnost a pomáhá jim správně fungovat, když je čas je vyjmout ze skladu. Nejlepší místo pro elektrické nářadí je v jeho původní krabici. Protože není snadné je vybalovat pokaždé, když je chcete použít, a tak nářadí uchovávejte v prostoru, kde je co nejsušší. Chcete-li kontrolovat vlhkost ve skladu, nezapomeňte si koupit nádoby pohlcující vlhkost a umístit je na police nebo do skříní, kde máte nářadí umístěné.

Teplo, nepřítel Vašeho elektrického nářadí

Vzhledem k tomu, že většina elektrického nářadí je akumulátorová a napájena z akumulátoru, je důležité, abyste nářadí udržovali při pokojové teplotě, která je pro elektrické nářadí skvělá. Teplo může zničit baterie Vašeho elektrického nářadí. Pokud budete nářadí uchovávat na místě, které není vhodné pro skladování, zkrátí se životnost tohoto drahého, cenného a praktického nářadí. Existují i další rizika, pokud je skladujete při příliš vysokých nebo příliš nízkých teplotách.

Bezpečná pracovní teplota je nezbytná v každé dílně, garáži, na pracovišti atd. Veškeré elektrické nářadí má motor a jeho motory obsahují olej nebo mazivo. Pokud tedy nářadí uchováváte venku při nízkých teplotách a snažíte se ho použít před zahřátím, nářadí přejde z velmi nízké teploty na velmi vysokou teplotu, což může snížit výkon motoru a způsobit jeho předčasnou smrt. Na druhou stranu byste měli vzít v úvahu, že teplo může způsobit rychlejší pokles výkonu nářadí než v době, kdy nářadí skladujete při nižší teplotě.

Před uskladněním nářadí očistěte

Elektrické nářadí je třeba čistit po každém použití a před uskladněním. Odstraňte nečistoty, trávu, kovové hobliny atd., které se mohou dostat do motoru nebo jiných pohyblivých částí. Nejlepšími možnostmi, které Vám pomohou nářadí vyčistit, jsou prachovky na stlačený vzduch, vysokotlaké myčky, leštičky atd. Dbejte na to, abyste mazali všechny pohyblivé části nářadí. Dobře promazané nářadí chrání jeho části před zahříváním a korozí. Nezapomeňte, že nesprávné používání čisticích nástrojů může Vaše elektrické nářadí také poškodit. Vysoký tlak může zatlačit nečistoty přímo do nářadí a způsobit další škody.

Pečujte o své elektrické nářadí

Ujistěte se, že je Vaše elektrické nářadí v nejlepším stavu, protože používání starého nářadí s nedostatečně ostrými čepelemi a bity ztěžuje práci. Pravidelná údržba Vám pomůže udržet elektrické nářadí v dobrém provozním stavu. Mějte tedy plán a udržujte své nářadí vždy připravené k použití. Jen tak bude pracovat efektivně a produktivně. Veškeré nářadí potřebuje péči, ale elektrické nářadí vyžaduje větší pozornost.

Prohlédněte si naši stálou nabídku elektronářadí nebo zkuste elektrické nářadí v akci.