Nejlepší přítel kutila

Nejlepší přítel kutila

Malá akumulátorová vrtačka - nejlepší přítel kutilů

Existuje několik nástrojů, bez kterých se neobejdete, ať už se vyznáte v opravování věcí nebo se do kutilství chystáte pustit poprvé. Dobrá malá akumulátorová vrtačka je nejdůležitější z nich. Tyto akumulátorové nástroje Vám umožní vrtat předměty po celé dílně, aniž byste se zapotili a mohou být záchranou, pokud se něco rozbije a Vy nechcete kontaktovat někoho s opravdovou kvalifikací, aby Vám pomohl.

Proč jsou pro kutily důležité akumulátorové vrtačky?

Akumulátorová vrtačka je nezbytnou součástí každé sady nářadí. Pokud jste však častým kutilem, můžete si jich přát nebo možná vyžadovat mnoho. Při práci s velkým množstvím šroubů pomůže příklepový vrták, při práci se zdivem je nutná těžká vrtačka s příklepovým režimem a hodit se může i malá akumulátorová vrtačka. Nejdůležitějšími prvky, které je třeba zvážit, jsou výkon, rychlost a doba chodu, ale u vrtaček lze hodnotit také dobu dobíjení akumulátoru, manipulaci, nastavení spojky, velikost a hmotnost - to vše může způsobit, že jedna vrtačka bude pro určité práce vhodnější než jiná.

Pro každý projekt se najde vhodná malá akumulátorová vrtačka, ať už věšíte záclonové tyče na sádrokartonové desky, pokládáte police na cihlovou zeď nebo stavíte terasu.

Podívejte se na naši nabídku akumulátorových vrtacích šroubováků.

Nejlepší vrtačka pro malé projekty

Pro drobné projekty v domácnosti, jako je například zavěšování poliček na stěnu, věšení fotografií, montáž nábytku a instalace záclonových tyčí, Vám postačí lehká vrtačka. Pokud pouze vyvrtáte několik děr nebo zašroubujete několik šroubů, není velká baterie nezbytná. Menší baterie navíc může snížit hmotnost Vašeho nákladu o několik kilogramů.

Vrtání na stísněných místech

Vrtačky s dlouhými rukojeťmi a objemnými bateriemi mohou být v úzkých místech, například pod dřezem nebo v rozích, těžkopádné. Mohou také způsobovat únavu při práci nad hlavou. Nejlepší vrtačkou v těchto případech jsou kompaktní pistolové modely malých akumulátorových vrtaček.

Jak vybrat malou akumulátorovou vrtačku pro Vaše potřeby?

Vrtačky jsou nezbytným nářadím pro domácí kutily i řemeslníky. Vrtání otvorů, povolování nebo utahování spojovacích prvků a dokonce i odřezávání materiálů lze provádět pomocí vhodné vrtačky. Když to zkombinujete s možností použít ji na různé povrchy a materiály, získáte vítěznou kombinaci. Snadno také zvládnete řadu kutilských prací a projektů.

Vrtačky se dodávají v různých velikostech a tvarech. Než zúžíte své hledání, věnujte chvilku analýze svých budoucích vrtacích cílů.

3 neuvěřitelné hacky provedené pomocí malé akumulátorové vrtačky

Baterie s delší životností, variabilní ovládání otáček a sklíčidla bez klíče proměnily vrtačky v jeden z nejužitečnějších nástrojů ve Vaší sadě nářadí. Zde je několik metod, jak obyčejnou malou akumulátorovou vrtačku posunout na další úroveň, od užitečných až po zábavné.

Pilotní otvory, které jsou jednoduché

Občas se Vám může stát, že budete pracovat s temperamentním materiálem, který se po zatlučení snadno rozdělí. Ideálním postupem je vyvrtání pilotního otvoru, ale co když nemáte po ruce vrták správné velikosti? Jistě, můžete zajít do železářství, ale proč místo toho nezačít pilotní otvor hřebíkem?

Jednoduše vyjměte hlavičku hřebíku, tělo hřebíku vložte do sklíčidla vrtačky a můžete začít!

Magnetický držák šroubů během okamžiku

Tento hack je určen pro Vás, pokud jste někdy v polovině práce měli problém najít spojovací materiál nebo vrtáky a snažili se je vytáhnout z kapsy. Připevněte silný magnet na rám malé akumulátorové vrtačky pomocí kapky superlepidla (nebo dokonce horkého lepidla) na ideální místo, abyste měli šrouby a volné materiály při práci pohodlně k dispozici.

Hloubkový doraz, který se snadněji používá

Pravděpodobně jste se již setkali s metodou označení vrtáku elektrickou páskou, když chcete zastavit otvor v určité hloubce. Je to pěkná technika, ale pokud vrtáte několik otvorů, páska se může rychle ošoupat a přestane být spolehlivým hloubkovým dorazem. Místo toho použijte permanentní fix, kterým označíte zamýšlenou hloubku a získáte tak mnohem více, než se vyčerpá. Po skončení práce jednoduše očistěte vrták odstraňovačem barvy a inkoust z fixu by měl hned zmizet.

Aby byl tento hack účinnější, vyberte si barvu fixu, která vyčnívá proti vrtáku. V závislosti na typu otočného vrtáku, který se rozhodnete použít, byste měli mít v brašně s nářadím několik fixů.

Jak vybrat malou akumulátorovou vrtačku?

Věnujte pozornost napětí, kapacitě akumulátoru a krouticímu momentu, stejně jako mnoha dostupným možnostem nákupu, abyste měli jistotu, že si pořídíte tu nejlepší akumulátorovou vrtačku pro svůj rozpočet a účel.

Vrtačky bez akumulátoru nebo nabíječky se označují jako "holé vrtačky" (což je v pořádku, pokud již vlastníte kompatibilní akumulátor a nabíječku z nářadí od stejného výrobce).

Nářadí, akumulátor a nabíječka jsou součástí základních nebo samostatných sad.

Vyměnitelná sklíčidla, několik baterií a nepřeberné množství příslušenství lze nalézt v rozšířených sadách.

Akumulátory se dodávají v různých kapacitách, což Vám umožňuje používat lehčí akumulátory s nižší kapacitou (Ah), pokud Vám záleží na hmotnosti nebo těžší akumulátory s vyšší kapacitou, pokud potřebujete co nejdelší dobu chodu mezi jednotlivými nabitími. Nejlepší je mít po ruce dvě nebo více baterií, abyste mohli jednu používat a druhou nabíjet.

Malé akumulátorové vrtačky je také dobré hodnotit podle jejich otáček bez zátěže (nejrychlejší rychlost, kterou dokáže vyvinout, když zrovna nevrtá díry nebo nezavrtává šrouby), protože otáčky se liší v závislosti na úkolu.

Přidaný bonus

Všechny malé akumulátorové vrtačky lze navíc použít jak k vrtání, tak k šroubování. Kombinované vrtačky se od ostatních vrtaček liší tím, že obsahují také příklep pro zednické práce. Pokud bydlíte v bytě se sádrokartonovými stěnami, pravděpodobně takový výkon nepotřebujete.

Nejlepší malé akumulátorové vrtačky

Kdykoli pracujete na nějakém projektu, je vrtačka Vaší pravou rukou. Přejděte na praktičtější malou akumulátorovou vrtačku, a pokud si pořídíte takovou, která slouží i jako příklepový vrták, ušetříte místo ve své skříňce s nářadím. Většinu vrtaček v tomto přehledu využijete pro základní kutilské projekty.

Jaká je dobrá vrtačka pro kutily?

Pro většinu jednoduchých domácích kutilských projektů postačí vrtačka o výkonu 550 W. Výkon akumulátorové vrtačky se měří ve voltech. Čím je vrtačka výkonnější, tím vyšší je její jmenovité napětí.

Co je to minivrtačka?

Je to nástroj používaný k vytváření kruhových otvorů nebo k zatloukání šroubů. Existuje několik různých typů vrtaček: některé jsou poháněny ručně, jiné elektřinou nebo stlačeným vzduchem a několik jich pohání spalovací motor.

Co bych měl při nákupu vrtačky zkontrolovat?

Hledejte ty, které se od sebe nejvíce liší. Přepínač chodu vpřed/vzad: Mělo by být možné jej snadno ovládat palcem a prstem na spoušti. Rozhodujícími faktory jsou také rukojeť a napětí.