Tento obchod používá soubory cookies, za účelem zlepšování služeb na našich stránkách. (více informací)

zavřít

Akumulátorová technika

Mezi akumulátorovou techniku bezpochyby patří aku šroubovák. Stal se nezbytným v každé dílně, garáži a pracovní pomůckou mnoha řemeslníků při vykonávání práce. Díky těmto šikovným pomocníkům můžete pracovat bez elektrické šňůry. Už žádné kabely, prodlužovačky, zkrátka rychlý a volný pohyb s tímto nářadím v ruce.

Aku šroubováky se dělí do 3 skupin:

  • vrtací
  • kapesní
  • vrtací příklepové

Před samotným výběrem akumulátorové techniky, kterou se rozhodnete vyměnit za nářadí elektrické, byste dopředu měli vědět, na co ji budete používat, jak dlouho a zda výkon bude dostatečný na práci, kterou chcete vykonávat. Důležitý je výkon akumulátoru, také jeho kapacita, jak dlouho Vám vydrží bez nabíjení, jaká je doba nabíjení, kvalita, hmotnost a další faktory, které mohou být velmi důležité při rozhodování.

Akumulátory s větší kapacitou se déle nabíjejí, mají větší hmotnost, což někdy nemusí být zcela ideální např. při práci, která se vykonává ve větší výšce a pracovník tak musí držet akumulátor nad hlavou. Praktičtější je pořídit si 2 menší akumulátory. V případě vybití můžete sáhnout po dalším, práce se tak nezastaví a mohou pokračovat dál.

Dnes je akumulátorová technika na velmi vysoké úrovni, takže by se dalo říci, že toto nářadí se zcela vyrovná nářadí, které je zapojeno do elektrického proudu. Díky výkonným bateriím vydrží hodně dlouho a umožní provoz až na několik hodin.

Akumulátorová technika si v posledních letech získala jak oblibu u profesionálních řemeslníků, tak také u domácí kutilů. Je velmi spolehlivá, praktická a práce s ní jednoduchá. Vyberte si takové nářadí, které bude vyhovovat přesně Vám a daným požadavkům na práci.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec