Jsme Siweco s.r.o.

Firma Siweco s.r.o. patří mezi nejvýznamnější prodejce svařovací techniky a přídavných svařovacích materiálů na celé Moravě. Naší předností je vysoká odbornost pracovního kolektivu, profesionální poradenství, výhodné ceny a kvalitní logistika, která umožňuje rychlé dodávky zboží. S našimi zákazníky máme vytvořeny dlouhodobé osobní vztahy, které nadřazujeme nad okamžitý obchodní profit. Díky svým šesti prodejním střediskům dokážeme zákazníkům vytvořit komplexní, rychlý a kvalitní servis. Samozřejmostí je pro nás odborně a kvalitně provedený záruční i pozáruční servis.


Výpis z živnostenského rejstříku
Výpis z obchodního rejstříku

Jsme Siweco

Historie

Jsme Siweco

Historie

Firma Siweco s.r.o. byla založena v roce 2003, sídlo společnosti je v Rychnově nad Kněžnou. V období let 2003–2008 rozvíjela svoji obchodní činnost především v Ostravě a nejbližším okolí, zaměřovala se na velkoobchodní prodej svařovací techniky a přídavných svařovacích materiálů.

Rok 2008

Společnost převzala aktivity firmy TGH Renova, čímž se rozšířil okruh zákazníků z Moravskoslezského kraje do kraje Zlínského, k zajišťování obchodních aktivit využívala pobočku ve Valašském Meziříčí.

Rok 2011

Došlo k dohodě se společností Karel Řehoř-ASTER , na základě které rozšířila společnost Siweco s.r.o. své obchodní aktivity v Olomouckém kraji. Zároveň se významně rozšířil nabízený sortiment o elektronářadí, brusivo, běžné ruční nářadí a další zboží. Za pomocí poboček v Olomouci a Přerově se společnost stala významným hráčem na celé Střední a Severní Moravě.

Rok 2013

Byla zahájena a dokončena rozsáhlá rekonstrukce nových prodejních prostor střediska Ostrava (areál HOMOLA) včetně servisního střediska. Větší prodejní i skladovací prostory umožnily výrazné rozšíření sortimentu. Po dohodě s firmou AIR PRODUCTS byl zahájen prodej technický plynů.

Rok 2015–2016

Společnost stabilizovala firemní procesy, změnila svoji image, intenzivně pracovala na nové webové presentaci, zahájila prodej prostřednictvím internetu, vše pro spokojenost zákazníků a obchodních partnerů.

Rok 2017

Společnost převzala aktivity firmy INGESA s.r.o. , tím se navýšil počet firemních poboček na pět. Zároveň tím došlo k výraznému posílení pozice v oblasti prodeje technických plynů a rozšíření prodejních aktivit na širší oblast okresu Opava. Koncem roku došlo k přestěhování pobočky v Přerově do nových prodejních prostor.

Společnost má v Přerově k dispozici přibližně 400 m2 prodejních ploch a dostatečné skladové prostory.

Rok 2019

Na začátku roku 2019 proběhla rekonstrukce a modernizace prodejny v Olomouci. Vytvořili jsme pro naše zákazníky moderní prodejní prostory  a pro naše zaměstnance nové a příjemnější zázemí.

Rok 2020

K termínu 1.5.2020 byla v bývalých prostorách společnosti Garant Uničov otevřena 6 pobočka společnosti. Středisko je mimo prodeje standardních firemních komodit zaměřeno i na prodej a servis zahradní techniky a distribuci technických plynů. Jeho rozvoj byl ovlivněn řadou státem nařízených restrikcí a omezení. K praktickému zahájení obchodní a servisní činnosti došlo až v roce 2021.