Jak udržovat a čistit plotostřihy

Nejen zahrádkáři, kutilové, ale všichni, kteří mají kolem svého domu, chaty, chalupy nebo pozemku živý plot, tak se musí o něj starat, zastřihovat, aby měl požadovanou velikost a tvar, který chcete, aby měl. K tomu slouží šikovné nástroje, tzv. plotostřihy. Na trhu se dnes můžete setkat s mnoha druhy, od různých značek a v různých cenových relacích.

Jaké jsou typy plotostřihů?

akumulátorové

benzínové

elektrické

Ať už máte jakýkoliv typ plotostřihače, je důležité se o něj také starat a udržovat jej, aby Vám vydržel co nejdéle. Při práci s plotostřihem dodržujte bezpečnostní opatření, vhodné je použití pracovních rukavic. Samotné čištění provádějte vždy jen tehdy, když je plotostřih vypnutý a odpojený od elektrické energie. Předejdete tak případným nehodám a zraněním.

Jak tedy čistit a udržovat plotostřihy?

Způsobů je hned několik. Můžete použít obyčejné mýdlo a vodu. Pomocí kartáče očistíte celou plochu čepele a zbavíte jí tak nečistot. Poté je nutné, abyste čepel řádně otřeli a vysušili, aby se zabránilo korozi. Dalším způsobem čištění je pomocí alkoholu a petroleje. Kromě dobře očištěné čepele těmito přípravky mají i tu výhodu, že jsou dezinfekční.

Na plotostřihy, kromě běžně dostupných čisticích prostředků, které má každý doma, jako je mýdlo nebo alkohol, můžete použít také speciální čisticí prostředky určené právě k tomuto účelu. Tyto speciální přípravky můžete použít běžně k čištění plotostřihů nebo se také používají k čištění, když už běžné normální čištění nestačí.

Mezi velmi účinný čisticí prostředek, který je vhodný k čištění plotostřihů je přípravek WD-40 Smart Straw. Zakoupíte jej také v našem e-shopu.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec