Jak snadno a rychle vyčistit nůžky na živý plot?

Jak snadno a rychle vyčistit nůžky na živý plot?

Máte u svého domu, chaty, chalupy, zahrady nebo pozemku živý plot? Tak jistě víte, že kromě jeho stříhání, aby měl požadovaný tvar a velikost, je třeba použít nůžky na živý plot a o ty se také řádně starat, aby Vám dlouho vydržely a sloužily. Čištění nůžek není vůbec těžké, ale nezbytné, protože pokud o ně nebudete pečovat, čistit je a správně skladovat, může se stát, že Vám brzy vypoví službu a museli byste kupovat nůžky nové.

Ne někdy, ne občas, ale po každém stříhání byste měli nůžky na živý plot očistit a po té je uschovat na suché místo, do garáže, kůlny, půdy, zkrátka tam, kde nejsou vystaveny vodě a vlhkosti. V takovém případě by docházelo k jejich znehodnocení a čepel by mohla začít rezivět.

Jak tedy nůžky na živý plot vyčistit snadno a rychle?

Když živý plot ostříháte, tak nůžky a především čepel řádně očistěte od mízy, listí a dalších nečistot. Vezměte si obyčejný hadřík, namočte do vody nebo tekutiny, kterou jste se rozhodli použít pro čištění a nůžky očistěte ze všech stran. Po té nechte nůžky pořádně uschnout, než je uschováte na místo, kde je skladujete.

Před a po použití nůžek je dobré, abyste je namazali jakýmkoliv strojním olejem, aby lépe fungovaly. Zvolit můžete také specializované oleje a spreje k tomu určené. Zakoupíte nejen v prodejnách, ale také na našem e-shopu.
Tak jak se budete o své nůžky na plot starat, čistit je a udržovat, tak Vám také budou dobře sloužit!

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec