Tento obchod používá soubory cookies, za účelem zlepšování služeb na našich stránkách. (více informací)

zavřít

Jak na zrezivělé šrouby a matice?

Ve praxi často narazíme na různé druhy matic nebo šroubů, které jsou napadené rzí. Jak na povolení šoubu, nebo matice?

Pokud byste se zeptali jakéhokoli profesionála na to, který kovový předmět bývá nejvíce zasažen korozí a rzí, jejich jednoznačná odpověď by byla matice a šrouby. Takové matice jsou již tak poškozené, že jsou doslova zarostlé do šroubů. Pokud k tomu dojde, budou navzájem spojeny tak, že bude dokonce i zcela nemožné je odstranit. Odstraňte zrezivělé šrouby snadno a rychle.

Pokud jsou šrouby a matice po dlouhou dobu vystaveny vlhkému počasí nebo vlhkosti, budou rychle rezivět. Jedním z komponentů, které jsou nejvíce postiženy korozí, jsou upevňovací prvky, které se nacházejí v automobilových součástech a domácích spotřebičích.

Vlhkost může vést k degradaci upevňovacích prvků, které způsobí, že zařízení bude na pokraji kolapsu. Tyto zaseknuté spojovací prvky je obtížné odstranit, zejména pokud jsou kovová hlava nebo závity postiženy korozí.

Jaké jsou možnosti?

1. NAMAŽTE JE POMOCÍ PENETRAČNÍHO PŘÍPRAVKU WD-40 SPECIALIST PENETRANT
Pokud jsou spojovací prvky zaseknuté na místě díky rzi, je ideálním řešením použití penetračního spreje WD-40 Penetrant Spray. Pokud koroze zasáhne závity spojovacího prvku, není lepší způsob, jak jej uvolnit, než pomocí penetračního spreje WD-40. Ostraňte zrezivělé šrouby.

2. ŘEZÁNÍ
Pokud je spojovací prvek tak silně zrezivělý, že jej již nelze žádným způsobem zachránit, zůstane jedinou možností jej uříznout. Spojovací prvek bude již nepoužitelný, ale pomůže Vám to se jej zbavit.

Můžete použít svorku, abyste zajistili dobrou přilnavost k hlavě spojovacího prvku a silně otáčejte, aby mohla být uvolněna ze své polohy.

3. UVOLNĚNÍ HOŘÁKEM
A nakonec, další účinnou metodou uvolnění rezavých matic a šroubů je použití hořáku na nízkém nebo středním stupni. Teplo umožní zrezivělým maticím a šroubům se dostatečně roztáhnout, aby mohly být uvolněny.

Je však důležité, aby byla tato metoda prováděna velmi opatrně. Mnoho maziv aplikovaných na matice a šrouby je hořlavých a mohou se vznítit, pokud jsou vystaveny plamenu. Použijte ochranné rukavice a brýle.

DALŠÍ RADA
Chcete-li matice a šrouby ochránit před vznikem rzi v budoucnu, udržujte je čisté a namažte je víceúčelovým přípravkem WD-40 Multi-Use-Product! Na maticích a šroubech zanechává tenkou vrstvu, která je chrání před korozí. Bude však třeba jej aplikovat pravidelně znovu.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec